Draga SlovenijaDraga Slovenija

Občina Moravske Toplice v številkah

Moravske Toplice, fotografija
Fotografija: Wikimedia Commons.

V Moravskih Toplicah živi 5967 prebivalcev (1. 1. 2026) na 144 km², torej 41 prebivalcev na km² (Slovenija: 105). Povprečna starost je 47,4 let, nad slovenskim povprečjem 44,6. V letu 2025 se je število prebivalcev povečalo za 12 (2,0 na 1.000 prebivalcev; Slovenija 2,0).

Število prebivalcev
5967
stanje 1. 1. 2026
Površina
144km²
površina občine
Gostota naseljenosti
41/km²
Slovenija: 105
Povprečna starost
47,4let
Slovenija: 44,6
Povprečna mesečna neto plača
1365
Slovenija: 1602 €
Število podjetij
523
leto 2024

O občini Moravske Toplice

Občina Moravske Toplice je ena od občin v Republiki Sloveniji, ki je v sedanji obliki nastala leta 1994. Nahaja se v osrednjem in vzhodnem delu Prekmurja, s središčem v naselju Moravske Toplice, ki se je do leta 1983 imenovalo Moravci.

Prebivalstvo

Število prebivalcev po letihŠtevilo prebivalcev 2019: 5812, 2026: 5967.58005850590059506000Moravske Toplice
20192020202120222023202420252026

Število prebivalcev 2019: 5812, 2026: 5967.

KazalnikMoravske TopliceSlovenijaNa 1.000 prebivalcevLeto
Število prebivalcev59672.135.1071. 1. 2026
Moški30161.074.6301. 1. 2026
Ženske29511.060.4771. 1. 2026
Površina144 km²20.271 km²1. 1. 2026
Gostota naseljenosti41 /km²105 /km²1. 1. 2026
Povprečna starost47,444,61. 1. 2026
Indeks staranja212,9158,61. 1. 2026
Delež mlajših od 15 let12,5 %14,2 %1. 1. 2026
Delež starejših od 65 let26,6 %22,5 %1. 1. 2026
Delež tujih državljanov4,2 %10,5 %1. 1. 2026
Živorojeni4916.9618,2 · SI 8,02025
Umrli7621.22312,8 · SI 10,02025
Naravni prirast−27−4262−4,5 · SI −2,02025
Selitveni prirast s tujino3385195,5 · SI 4,02025
Selitveni prirast med občinami601,0 · SI 0,02025
Skupni prirast1242572025
Skupni prirast na 1.000 prebivalcev2,02,02025

Rojstva in smrti po letih

Rojstva in smrti po letihŽivorojeni 2018: 73, 2025: 49. Umrli 2018: 73, 2025: 76.4050607080UmrliŽivorojeni
20182019202020212022202320242025

Živorojeni 2018: 73, 2025: 49. Umrli 2018: 73, 2025: 76.

Deli ta graf

Skupni prirast na 1.000 prebivalcev, v primerjavi s Slovenijo

Skupni prirast na 1.000 prebivalcev, v primerjavi s SlovenijoMoravske Toplice 2018: −2,6, 2025: 2. Slovenija 2018: 6,8, 2025: 2.−10,00,010,020,030,0Moravske TopliceSlovenija
20182019202020212022202320242025

Moravske Toplice 2018: −2,6, 2025: 2. Slovenija 2018: 6,8, 2025: 2.

Deli ta graf

Povprečna starost, v primerjavi s Slovenijo

Povprečna starost, v primerjavi s SlovenijoMoravske Toplice 2019: 45,5, 2026: 47,4. Slovenija 2019: 43,4, 2026: 44,6.43,044,045,046,047,048,0Moravske TopliceSlovenija
20192020202120222023202420252026

Moravske Toplice 2019: 45,5, 2026: 47,4. Slovenija 2019: 43,4, 2026: 44,6.

Deli ta graf

Vrtci, šole in študenti

KazalnikMoravske TopliceSlovenijaNa 1.000 prebivalcevLeto
Vrtci in enote69822025/26
Otroci v vrtcih18079.86830,2 · SI 37,52025/26
Osnovne šole in podružnice38212025/26
Učenci v osnovnih šolah393192.91566,0 · SI 90,52025/26
Dijaki (po prebivališču)18886.62431,6 · SI 40,72025/26
Študenti (po prebivališču)21685.99936,3 · SI 40,42025/26
Delež odraslih z višjo ali visoko izobrazbo21,1 %26,6 %2025

Otroci v vrtcih in učenci po letih

Otroci v vrtcih in učenci po letihOtroci v vrtcih 2018: 191, 2025: 180. Učenci v osnovnih šolah 2018: 330, 2025: 393.100200300400Učenci v osnovnih šolahOtroci v vrtcih
20182019202020212022202320242025

Otroci v vrtcih 2018: 191, 2025: 180. Učenci v osnovnih šolah 2018: 330, 2025: 393.

Deli ta graf

Delo, plače in dohodek

Povprečna neto plača na zaposlenega v podjetjih in ustanovah v Moravskih Toplicah je bila leta 2025 1364,99 €, kar je 15 % pod slovensko povprečje 1602,05 €. V občini je 1314 delovnih mest, delovno aktivnih prebivalcev pa 2418; indeks delovne migracije 51 pomeni, da več ljudi hodi na delo iz občine kot vanjo. Podjetij je 523 (2024), 88 na 1.000 prebivalcev (Slovenija 110).

Plače po letihPlače do leta 2023 po prejšnji metodologiji (vse osebe, ki prejemajo plačo), od leta 2023 po sedanji (pravne osebe). Obe časovni vrsti sta prikazani ločeno.800 €1000 €1200 €1400 €1600 €1800 €Slovenija 2023+SlovenijaMoravske Toplice 2023+Moravske Toplice
20162018202020222025

Plače do leta 2023 po prejšnji metodologiji (vse osebe, ki prejemajo plačo), od leta 2023 po sedanji (pravne osebe). Obe časovni vrsti sta prikazani ločeno.

KazalnikMoravske TopliceSlovenijaNa 1.000 prebivalcevLeto
Delovno aktivni prebivalci (po prebivališču)2418940.987405,9 · SI 441,62025
Delovna mesta v občini1314940.987220,6 · SI 441,62025
Zaposleni (po delovnem mestu)998836.620167,5 · SI 392,62025
Samozaposleni (po delovnem mestu)316104.36853,0 · SI 49,02025
Indeks delovne migracije511002025
Povprečna mesečna bruto plača2094,80 €2536,03 €2025
Povprečna mesečna neto plača1364,99 €1602,05 €2025
Neto dohodek na prebivalca (letno)12.856 €14.208 €2024
Mediana neto dohodka prebivalcev (letno)11.219 €12.455 €2024

Podjetja in turizem

KazalnikMoravske TopliceSlovenijaNa 1.000 prebivalcevLeto
Število podjetij523234.44687,7 · SI 110,42024
Zaposleni in samozaposleni v podjetjih10281.008.213172,4 · SI 474,72024
Prihodek podjetij63.069 k€166.401.581 k€2024
Prihodi turistov164.7396.993.93027.654,7 · SI 3282,22025
Prenočitve turistov541.49317.843.31190.900,3 · SI 8373,82025
Prenočitve tujih turistov289.95813.358.79248.675,2 · SI 6269,22025

Število podjetij po letih

Število podjetij po letihŠtevilo podjetij 2017: 419, 2024: 523.400450500550Število podjetij
20172018201920202021202220232024

Število podjetij 2017: 419, 2024: 523.

Deli ta graf

Turistične prenočitve po letih

Turistične prenočitve po letihPrenočitve turistov 2018: 559.169, 2025: 541.493. Prenočitve tujih turistov 2018: 283.634, 2025: 289.958.0200.000400.000600.000Prenočitve turistovPrenočitve tujih turistov
20182019202020212022202320242025

Prenočitve turistov 2018: 559.169, 2025: 541.493. Prenočitve tujih turistov 2018: 283.634, 2025: 289.958.

Deli ta graf

Stanovanja

Ob popisu 2021 je bilo v Moravskih Toplicah 3376 stanovanj, s povprečno uporabno površino 84,2 m² (Slovenija 83,3 m²). Registriranih je 3745 osebnih avtomobilov, 628 na 1.000 prebivalcev (Slovenija 603).

KazalnikMoravske TopliceSlovenijaNa 1.000 prebivalcevLeto
Število stanovanj3376864.3232021
Stanovanj na 1.000 prebivalcev5674102021
Naseljena stanovanja2044698.7472021
Počitniška stanovanja29418.41149,3 · SI 8,72021
Povprečna uporabna površina stanovanja84,2 m²83,3 m²2021

Avtomobili in odpadki

KazalnikMoravske TopliceSlovenijaNa 1.000 prebivalcevLeto
Osebni avtomobili37451.286.588628,7 · SI 603,82025
Nastali komunalni odpadki na prebivalca468 kg526 kg2024
Komunalni odpadki, zbrani z javnim odvozom, na prebivalca396 kg376 kg2024

Osebni avtomobili na 1.000 prebivalcev, v primerjavi s Slovenijo

Osebni avtomobili na 1.000 prebivalcev, v primerjavi s SlovenijoMoravske Toplice 2018: 565,1, 2025: 628,7. Slovenija 2018: 557,5, 2025: 603,8.540560580600620640Moravske TopliceSlovenija
20182019202020212022202320242025

Moravske Toplice 2018: 565,1, 2025: 628,7. Slovenija 2018: 557,5, 2025: 603,8.

Deli ta graf

Kraj na zemljevidu

Okolica na Googlovem zemljevidu, s trgovinami, šolami in postajami. Središče je v težišču prodaj stavb v zadnjih dveh letih. © Google Zemljevid se naloži šele, ko ga odpreš: do takrat stran ne pošlje ničesar Googlu.
Posnetek iz zraka: Občina Moravske Toplice
Posnetek iz zraka iste točke. © Esri, Maxar, Earthstar Geographics

Cene nepremičnin v Moravskih Toplicah

Kaj stanejo stanovanja in hiše v Moravskih Toplicah, kakšne so najemnine in koliko se gradi, je na straneh cene nepremičnin, najemnine in na interaktivnem zemljevidu.

Cene nepremičninCSV

Vir: Statistični urad Republike Slovenije (SURS), podatkovna baza SiStat, tabele 05E1022S, 05C4010S, 05C4008S, 05I1002S, 05I3002S, 05G2014S, 0952570S, 0952752S, 0953236S, 0955069S, 0775365S, 0775341S, 0772750S, 0701024S, 0772615S, 0883206S, 1418807S, 2164525S, 0861101S, 2222105S, 2700020S. Licenca CC BY 4.0. Vsaka vrstica nosi leto oziroma datum, za katerega podatek velja; polletni podatki o prebivalstvu so stanje na dan 1. januarja oziroma 1. julija.

Pogosta vprašanja

Koliko prebivalcev ima občina Moravske Toplice?

Občina Moravske Toplice je imela na dan 1. 1. 2026 5967 prebivalcev (SURS). Meri 144 km².

Kakšna je povprečna plača v Moravskih Toplicah?

Leta 2025 je bila povprečna mesečna neto plača na zaposlenega pri pravnih osebah v Moravskih Toplicah 1364,99 € (bruto 2094,80 €), v Sloveniji 1602,05 €.

Kakšna je povprečna starost prebivalcev v Moravskih Toplicah?

47,4 let (1. 1. 2026); slovensko povprečje je 44,6 let. Indeks staranja je 212,9.

Koliko šol in vrtcev je v Moravskih Toplicah?

V šolskem letu 2025/26 je bilo v Moravskih Toplicah 3 osnovnih šol s podružnicami in 393 učencev; vrtcev in enot je 6 s 180 otroki.

Koliko podjetij je v Moravskih Toplicah?

Leta 2024 je imelo sedež v Moravskih Toplicah 523 podjetij, ki so zaposlovala 1028 oseb in ustvarila 63 mio € prihodkov.

Koliko turistov obišče občino Moravske Toplice?

Leta 2025 je bilo v Moravskih Toplicah 541.493 turističnih prenočitev ob 164.739 prihodih; tujih prenočitev je bilo 289.958.

AI klepet

Vprašaj kar v slovenščini

AI klepet poišče odgovor v uradni evidenci in ga pokaže s tabelo, ki jo lahko preneseš, in s povezavo na zemljevid. Brezplačno, potrebna je le registracija.

Na primer: Koliko prebivalcev in kakšne plače ima občina Moravske Toplice?

Odpri AI klepet

AI klepet