Draga SlovenijaDraga Slovenija

Občina Lenart v številkah

Lenart, fotografija
Fotografija: Wikimedia Commons.

V Lenartu živi 8674 prebivalcev (1. 1. 2026) na 62 km², torej 140 prebivalcev na km² (Slovenija: 105). Povprečna starost je 45,6 let, nad slovenskim povprečjem 44,6. V letu 2025 se je število prebivalcev povečalo za 102 (11,8 na 1.000 prebivalcev; Slovenija 2,0).

Število prebivalcev
8674
stanje 1. 1. 2026
Površina
62km²
površina občine
Gostota naseljenosti
140/km²
Slovenija: 105
Povprečna starost
45,6let
Slovenija: 44,6
Povprečna mesečna neto plača
1360
Slovenija: 1602 €
Število podjetij
716
leto 2024

O občini Lenart

Občina Lenart je ena od občin v Republiki Sloveniji s središčem v Lenartu v Slovenskih Goricah in šteje skoraj 8.600 prebivalcev.

Prebivalstvo

Število prebivalcev po letihŠtevilo prebivalcev 2019: 8432, 2026: 8674.8400850086008700Lenart
20192020202120222023202420252026

Število prebivalcev 2019: 8432, 2026: 8674.

KazalnikLenartSlovenijaNa 1.000 prebivalcevLeto
Število prebivalcev86742.135.1071. 1. 2026
Moški43321.074.6301. 1. 2026
Ženske43421.060.4771. 1. 2026
Površina62 km²20.271 km²1. 1. 2026
Gostota naseljenosti140 /km²105 /km²1. 1. 2026
Povprečna starost45,644,61. 1. 2026
Indeks staranja165,4158,61. 1. 2026
Delež mlajših od 15 let14,6 %14,2 %1. 1. 2026
Delež starejših od 65 let24,1 %22,5 %1. 1. 2026
Delež tujih državljanov4,2 %10,5 %1. 1. 2026
Živorojeni7716.9619,0 · SI 8,02025
Umrli16321.22319,0 · SI 10,02025
Naravni prirast−86−4262−10,0 · SI −2,02025
Selitveni prirast s tujino5285196,1 · SI 4,02025
Selitveni prirast med občinami136015,9 · SI 0,02025
Skupni prirast10242572025
Skupni prirast na 1.000 prebivalcev11,82,02025

Rojstva in smrti po letih

Rojstva in smrti po letihŽivorojeni 2018: 60, 2025: 77. Umrli 2018: 120, 2025: 163.50100150200UmrliŽivorojeni
20182019202020212022202320242025

Živorojeni 2018: 60, 2025: 77. Umrli 2018: 120, 2025: 163.

Deli ta graf

Skupni prirast na 1.000 prebivalcev, v primerjavi s Slovenijo

Skupni prirast na 1.000 prebivalcev, v primerjavi s SlovenijoLenart 2018: 17,3, 2025: 11,8. Slovenija 2018: 6,8, 2025: 2.−10,00,010,020,0LenartSlovenija
20182019202020212022202320242025

Lenart 2018: 17,3, 2025: 11,8. Slovenija 2018: 6,8, 2025: 2.

Deli ta graf

Povprečna starost, v primerjavi s Slovenijo

Povprečna starost, v primerjavi s SlovenijoLenart 2019: 44,2, 2026: 45,6. Slovenija 2019: 43,4, 2026: 44,6.43,044,045,046,0LenartSlovenija
20192020202120222023202420252026

Lenart 2019: 44,2, 2026: 45,6. Slovenija 2019: 43,4, 2026: 44,6.

Deli ta graf

Vrtci, šole in študenti

KazalnikLenartSlovenijaNa 1.000 prebivalcevLeto
Vrtci in enote39822025/26
Otroci v vrtcih33379.86838,8 · SI 37,52025/26
Osnovne šole in podružnice28212025/26
Učenci v osnovnih šolah778192.91590,7 · SI 90,52025/26
Dijaki (po prebivališču)32986.62438,4 · SI 40,72025/26
Študenti (po prebivališču)28185.99932,8 · SI 40,42025/26
Delež odraslih z višjo ali visoko izobrazbo22,7 %26,6 %2025

Otroci v vrtcih in učenci po letih

Otroci v vrtcih in učenci po letihOtroci v vrtcih 2018: 373, 2025: 333. Učenci v osnovnih šolah 2018: 721, 2025: 778.200400600800Učenci v osnovnih šolahOtroci v vrtcih
20182019202020212022202320242025

Otroci v vrtcih 2018: 373, 2025: 333. Učenci v osnovnih šolah 2018: 721, 2025: 778.

Deli ta graf

Delo, plače in dohodek

Povprečna neto plača na zaposlenega v podjetjih in ustanovah v Lenartu je bila leta 2025 1359,74 €, kar je 15 % pod slovensko povprečje 1602,05 €. V občini je 4135 delovnih mest, delovno aktivnih prebivalcev pa 3308; indeks delovne migracije 125 pomeni, da več ljudi prihaja na delo v občino kot odhaja iz nje. Podjetij je 716 (2024), 83 na 1.000 prebivalcev (Slovenija 110).

Plače po letihPlače do leta 2023 po prejšnji metodologiji (vse osebe, ki prejemajo plačo), od leta 2023 po sedanji (pravne osebe). Obe časovni vrsti sta prikazani ločeno.800 €1000 €1200 €1400 €1600 €1800 €Slovenija 2023+SlovenijaLenart 2023+Lenart
20162018202020222025

Plače do leta 2023 po prejšnji metodologiji (vse osebe, ki prejemajo plačo), od leta 2023 po sedanji (pravne osebe). Obe časovni vrsti sta prikazani ločeno.

KazalnikLenartSlovenijaNa 1.000 prebivalcevLeto
Delovno aktivni prebivalci (po prebivališču)3308940.987385,8 · SI 441,62025
Delovna mesta v občini4135940.987482,3 · SI 441,62025
Zaposleni (po delovnem mestu)3769836.620439,6 · SI 392,62025
Samozaposleni (po delovnem mestu)367104.36842,8 · SI 49,02025
Indeks delovne migracije1251002025
Povprečna mesečna bruto plača2111,93 €2536,03 €2025
Povprečna mesečna neto plača1359,74 €1602,05 €2025
Neto dohodek na prebivalca (letno)13.282 €14.208 €2024
Mediana neto dohodka prebivalcev (letno)11.495 €12.455 €2024

Podjetja in turizem

KazalnikLenartSlovenijaNa 1.000 prebivalcevLeto
Število podjetij716234.44683,3 · SI 110,42024
Zaposleni in samozaposleni v podjetjih40911.008.213476,2 · SI 474,72024
Prihodek podjetij405.569 k€166.401.581 k€2024
Prihodi turistov23256.993.930271,2 · SI 3282,22025
Prenočitve turistov350517.843.311408,8 · SI 8373,82025
Prenočitve tujih turistov289413.358.792337,5 · SI 6269,22025

Število podjetij po letih

Število podjetij po letihŠtevilo podjetij 2017: 632, 2024: 716.625650675700725Število podjetij
20172018201920202021202220232024

Število podjetij 2017: 632, 2024: 716.

Deli ta graf

Stanovanja

Ob popisu 2021 je bilo v Lenartu 3287 stanovanj, s povprečno uporabno površino 92,1 m² (Slovenija 83,3 m²). Registriranih je 5145 osebnih avtomobilov, 593 na 1.000 prebivalcev (Slovenija 603).

KazalnikLenartSlovenijaNa 1.000 prebivalcevLeto
Število stanovanj3287864.3232021
Stanovanj na 1.000 prebivalcev3864102021
Naseljena stanovanja2669698.7472021
Počitniška stanovanja6318.4117,4 · SI 8,72021
Povprečna uporabna površina stanovanja92,1 m²83,3 m²2021

Avtomobili in odpadki

KazalnikLenartSlovenijaNa 1.000 prebivalcevLeto
Osebni avtomobili51451.286.588600,1 · SI 603,82025
Nastali komunalni odpadki na prebivalca574 kg526 kg2024
Komunalni odpadki, zbrani z javnim odvozom, na prebivalca456 kg376 kg2024

Osebni avtomobili na 1.000 prebivalcev, v primerjavi s Slovenijo

Osebni avtomobili na 1.000 prebivalcev, v primerjavi s SlovenijoLenart 2018: 547,3, 2025: 600,1. Slovenija 2018: 557,5, 2025: 603,8.540560580600620SlovenijaLenart
20182019202020212022202320242025

Lenart 2018: 547,3, 2025: 600,1. Slovenija 2018: 557,5, 2025: 603,8.

Deli ta graf

Kraj na zemljevidu

Okolica na Googlovem zemljevidu, s trgovinami, šolami in postajami. Središče je v težišču prodaj stavb v zadnjih dveh letih. © Google Zemljevid se naloži šele, ko ga odpreš: do takrat stran ne pošlje ničesar Googlu.
Posnetek iz zraka: Občina Lenart
Posnetek iz zraka iste točke. © Esri, Maxar, Earthstar Geographics

Cene nepremičnin v Lenartu

Kaj stanejo stanovanja in hiše v Lenartu, kakšne so najemnine in koliko se gradi, je na straneh cene nepremičnin, najemnine in na interaktivnem zemljevidu.

Cene nepremičninCSV

Vir: Statistični urad Republike Slovenije (SURS), podatkovna baza SiStat, tabele 05E1022S, 05C4010S, 05C4008S, 05I1002S, 05I3002S, 05G2014S, 0952570S, 0952752S, 0953236S, 0955069S, 0775365S, 0775341S, 0772750S, 0701024S, 0772615S, 0883206S, 1418807S, 2164525S, 0861101S, 2222105S, 2700020S. Licenca CC BY 4.0. Vsaka vrstica nosi leto oziroma datum, za katerega podatek velja; polletni podatki o prebivalstvu so stanje na dan 1. januarja oziroma 1. julija.

Pogosta vprašanja

Koliko prebivalcev ima občina Lenart?

Občina Lenart je imela na dan 1. 1. 2026 8674 prebivalcev (SURS). Meri 62 km².

Kakšna je povprečna plača v Lenartu?

Leta 2025 je bila povprečna mesečna neto plača na zaposlenega pri pravnih osebah v Lenartu 1359,74 € (bruto 2111,93 €), v Sloveniji 1602,05 €.

Kakšna je povprečna starost prebivalcev v Lenartu?

45,6 let (1. 1. 2026); slovensko povprečje je 44,6 let. Indeks staranja je 165,4.

Koliko šol in vrtcev je v Lenartu?

V šolskem letu 2025/26 je bilo v Lenartu 2 osnovnih šol s podružnicami in 778 učencev; vrtcev in enot je 3 s 333 otroki.

Koliko podjetij je v Lenartu?

Leta 2024 je imelo sedež v Lenartu 716 podjetij, ki so zaposlovala 4091 oseb in ustvarila 406 mio € prihodkov.

Koliko turistov obišče občino Lenart?

Leta 2025 je bilo v Lenartu 3505 turističnih prenočitev ob 2325 prihodih; tujih prenočitev je bilo 2894.

AI klepet

Vprašaj kar v slovenščini

AI klepet poišče odgovor v uradni evidenci in ga pokaže s tabelo, ki jo lahko preneseš, in s povezavo na zemljevid. Brezplačno, potrebna je le registracija.

Na primer: Koliko prebivalcev in kakšne plače ima občina Lenart?

Odpri AI klepet

AI klepet