Občina Štore v številkah

V Štorah živi 4542 prebivalcev (1. 1. 2026) na 28 km², torej 162 prebivalcev na km² (Slovenija: 105). Povprečna starost je 45,8 let, nad slovenskim povprečjem 44,6. V letu 2025 se je število prebivalcev povečalo za 63 (13,9 na 1.000 prebivalcev; Slovenija 2,0).
O občini Štore
Občina Štore so ena od občin v Republiki Sloveniji z okoli 4.500 prebivalci s središčem v Štorah. Nastala je leta 1994 z izločitvijo iz občine Celje. Leži med Celjem in Šentjurjem, ob reki Voglajni in ob glavni cesti, ki iz Celja pelje v Posotelje in na Kozjansko. Občina ima samo eno samo krajevno skupnost, KS Svetina, ki ima sedež na Svetini.
Prebivalstvo
Število prebivalcev 2019: 4616, 2026: 4542.
| Kazalnik | Štore | Slovenija | Na 1.000 prebivalcev | Leto |
|---|---|---|---|---|
| Število prebivalcev | 4542 | 2.135.107 | 1. 1. 2026 | |
| Moški | 2345 | 1.074.630 | 1. 1. 2026 | |
| Ženske | 2197 | 1.060.477 | 1. 1. 2026 | |
| Površina | 28 km² | 20.271 km² | 1. 1. 2026 | |
| Gostota naseljenosti | 162 /km² | 105 /km² | 1. 1. 2026 | |
| Povprečna starost | 45,8 | 44,6 | 1. 1. 2026 | |
| Indeks staranja | 185,0 | 158,6 | 1. 1. 2026 | |
| Delež mlajših od 15 let | 13,4 % | 14,2 % | 1. 1. 2026 | |
| Delež starejših od 65 let | 24,8 % | 22,5 % | 1. 1. 2026 | |
| Delež tujih državljanov | 13,0 % | 10,5 % | 1. 1. 2026 | |
| Živorojeni | 43 | 16.961 | 9,6 · SI 8,0 | 2025 |
| Umrli | 76 | 21.223 | 17,0 · SI 10,0 | 2025 |
| Naravni prirast | −33 | −4262 | −7,4 · SI −2,0 | 2025 |
| Selitveni prirast s tujino | 10 | 8519 | 2,2 · SI 4,0 | 2025 |
| Selitveni prirast med občinami | 86 | 0 | 19,2 · SI 0,0 | 2025 |
| Skupni prirast | 63 | 4257 | 2025 | |
| Skupni prirast na 1.000 prebivalcev | 13,9 | 2,0 | 2025 |
Rojstva in smrti po letih
Živorojeni 2018: 45, 2025: 43. Umrli 2018: 93, 2025: 76.
Skupni prirast na 1.000 prebivalcev, v primerjavi s Slovenijo
Štore 2018: 81,9, 2025: 13,9. Slovenija 2018: 6,8, 2025: 2.
Povprečna starost, v primerjavi s Slovenijo
Štore 2019: 44,9, 2026: 45,8. Slovenija 2019: 43,4, 2026: 44,6.
Vrtci, šole in študenti
| Kazalnik | Štore | Slovenija | Na 1.000 prebivalcev | Leto |
|---|---|---|---|---|
| Vrtci in enote | 1 | 982 | 2025/26 | |
| Otroci v vrtcih | 193 | 79.868 | 43,1 · SI 37,5 | 2025/26 |
| Osnovne šole in podružnice | 2 | 821 | 2025/26 | |
| Učenci v osnovnih šolah | 402 | 192.915 | 89,7 · SI 90,5 | 2025/26 |
| Dijaki (po prebivališču) | 173 | 86.624 | 38,6 · SI 40,7 | 2025/26 |
| Študenti (po prebivališču) | 128 | 85.999 | 28,6 · SI 40,4 | 2025/26 |
| Delež odraslih z višjo ali visoko izobrazbo | 18,4 % | 26,6 % | 2025 |
Otroci v vrtcih in učenci po letih
Otroci v vrtcih 2018: 188, 2025: 193. Učenci v osnovnih šolah 2018: 382, 2025: 402.
Delo, plače in dohodek
Povprečna neto plača na zaposlenega v podjetjih in ustanovah v Štorah je bila leta 2025 1619,34 €, kar je 1 % nad slovensko povprečje 1602,05 €. V občini je 1962 delovnih mest, delovno aktivnih prebivalcev pa 2004; indeks delovne migracije 101 pomeni, da več ljudi prihaja na delo v občino kot odhaja iz nje. Podjetij je 362 (2024), 80 na 1.000 prebivalcev (Slovenija 110).
Plače do leta 2023 po prejšnji metodologiji (vse osebe, ki prejemajo plačo), od leta 2023 po sedanji (pravne osebe). Obe časovni vrsti sta prikazani ločeno.
| Kazalnik | Štore | Slovenija | Na 1.000 prebivalcev | Leto |
|---|---|---|---|---|
| Delovno aktivni prebivalci (po prebivališču) | 2004 | 940.987 | 447,2 · SI 441,6 | 2025 |
| Delovna mesta v občini | 1962 | 940.987 | 437,8 · SI 441,6 | 2025 |
| Zaposleni (po delovnem mestu) | 1816 | 836.620 | 405,3 · SI 392,6 | 2025 |
| Samozaposleni (po delovnem mestu) | 146 | 104.368 | 32,6 · SI 49,0 | 2025 |
| Indeks delovne migracije | 101 | 100 | 2025 | |
| Povprečna mesečna bruto plača | 2520,62 € | 2536,03 € | 2025 | |
| Povprečna mesečna neto plača | 1619,34 € | 1602,05 € | 2025 | |
| Neto dohodek na prebivalca (letno) | 12.991 € | 14.208 € | 2024 | |
| Mediana neto dohodka prebivalcev (letno) | 12.216 € | 12.455 € | 2024 |
Podjetja in turizem
| Kazalnik | Štore | Slovenija | Na 1.000 prebivalcev | Leto |
|---|---|---|---|---|
| Število podjetij | 362 | 234.446 | 81,3 · SI 110,4 | 2024 |
| Zaposleni in samozaposleni v podjetjih | 1999 | 1.008.213 | 449,0 · SI 474,7 | 2024 |
| Prihodek podjetij | 369.846 k€ | 166.401.581 k€ | 2024 | |
| Prihodi turistov | 1020 | 6.993.930 | 227,6 · SI 3282,2 | 2025 |
| Prenočitve turistov | 1719 | 17.843.311 | 383,6 · SI 8373,8 | 2025 |
| Prenočitve tujih turistov | 1402 | 13.358.792 | 312,9 · SI 6269,2 | 2025 |
Število podjetij po letih
Število podjetij 2017: 292, 2024: 362.
Turistične prenočitve po letih
Prenočitve turistov 2018: 1285, 2025: 1719. Prenočitve tujih turistov 2018: 1135, 2025: 1402.
Stanovanja
Ob popisu 2021 je bilo v Štorah 1683 stanovanj, s povprečno uporabno površino 73,3 m² (Slovenija 83,3 m²). Registriranih je 2547 osebnih avtomobilov, 561 na 1.000 prebivalcev (Slovenija 603).
| Kazalnik | Štore | Slovenija | Na 1.000 prebivalcev | Leto |
|---|---|---|---|---|
| Število stanovanj | 1683 | 864.323 | 2021 | |
| Stanovanj na 1.000 prebivalcev | 376 | 410 | 2021 | |
| Naseljena stanovanja | 1379 | 698.747 | 2021 | |
| Počitniška stanovanja | 13 | 18.411 | 2,9 · SI 8,7 | 2021 |
| Povprečna uporabna površina stanovanja | 73,3 m² | 83,3 m² | 2021 |
Avtomobili in odpadki
| Kazalnik | Štore | Slovenija | Na 1.000 prebivalcev | Leto |
|---|---|---|---|---|
| Osebni avtomobili | 2547 | 1.286.588 | 568,4 · SI 603,8 | 2025 |
| Nastali komunalni odpadki na prebivalca | 516 kg | 526 kg | 2024 | |
| Komunalni odpadki, zbrani z javnim odvozom, na prebivalca | 384 kg | 376 kg | 2024 |
Osebni avtomobili na 1.000 prebivalcev, v primerjavi s Slovenijo
Štore 2018: 528,4, 2025: 568,4. Slovenija 2018: 557,5, 2025: 603,8.
Kraj na zemljevidu
Cene nepremičnin v Štorah
Kaj stanejo stanovanja in hiše v Štorah, kakšne so najemnine in koliko se gradi, je na straneh cene nepremičnin, najemnine in na interaktivnem zemljevidu.
Vir: Statistični urad Republike Slovenije (SURS), podatkovna baza SiStat, tabele 05E1022S, 05C4010S, 05C4008S, 05I1002S, 05I3002S, 05G2014S, 0952570S, 0952752S, 0953236S, 0955069S, 0775365S, 0775341S, 0772750S, 0701024S, 0772615S, 0883206S, 1418807S, 2164525S, 0861101S, 2222105S, 2700020S. Licenca CC BY 4.0. Vsaka vrstica nosi leto oziroma datum, za katerega podatek velja; polletni podatki o prebivalstvu so stanje na dan 1. januarja oziroma 1. julija.
Pogosta vprašanja
Koliko prebivalcev ima občina Štore?
Občina Štore je imela na dan 1. 1. 2026 4542 prebivalcev (SURS). Meri 28 km².
Kakšna je povprečna plača v Štorah?
Leta 2025 je bila povprečna mesečna neto plača na zaposlenega pri pravnih osebah v Štorah 1619,34 € (bruto 2520,62 €), v Sloveniji 1602,05 €.
Kakšna je povprečna starost prebivalcev v Štorah?
45,8 let (1. 1. 2026); slovensko povprečje je 44,6 let. Indeks staranja je 185,0.
Koliko šol in vrtcev je v Štorah?
V šolskem letu 2025/26 je bilo v Štorah 2 osnovnih šol s podružnicami in 402 učencev; vrtcev in enot je 1 s 193 otroki.
Koliko podjetij je v Štorah?
Leta 2024 je imelo sedež v Štorah 362 podjetij, ki so zaposlovala 1999 oseb in ustvarila 370 mio € prihodkov.
Koliko turistov obišče občino Štore?
Leta 2025 je bilo v Štorah 1719 turističnih prenočitev ob 1020 prihodih; tujih prenočitev je bilo 1402.