Občina Rogašovci v številkah

V Rogašovcih živi 3027 prebivalcev (1. 1. 2026) na 40 km², torej 75 prebivalcev na km² (Slovenija: 105). Povprečna starost je 46,0 let, nad slovenskim povprečjem 44,6. V letu 2025 se je število prebivalcev zmanjšalo za 19 (−6,3 na 1.000 prebivalcev; Slovenija 2,0).
O občini Rogašovci
Občina Rogašovci je ena od občin v Republiki Sloveniji.
Prebivalstvo
Število prebivalcev 2019: 3060, 2026: 3027.
| Kazalnik | Rogašovci | Slovenija | Na 1.000 prebivalcev | Leto |
|---|---|---|---|---|
| Število prebivalcev | 3027 | 2.135.107 | 1. 1. 2026 | |
| Moški | 1529 | 1.074.630 | 1. 1. 2026 | |
| Ženske | 1498 | 1.060.477 | 1. 1. 2026 | |
| Površina | 40 km² | 20.271 km² | 1. 1. 2026 | |
| Gostota naseljenosti | 75 /km² | 105 /km² | 1. 1. 2026 | |
| Povprečna starost | 46,0 | 44,6 | 1. 1. 2026 | |
| Indeks staranja | 171,6 | 158,6 | 1. 1. 2026 | |
| Delež mlajših od 15 let | 13,7 % | 14,2 % | 1. 1. 2026 | |
| Delež starejših od 65 let | 23,6 % | 22,5 % | 1. 1. 2026 | |
| Delež tujih državljanov | 0,8 % | 10,5 % | 1. 1. 2026 | |
| Živorojeni | 21 | 16.961 | 6,9 · SI 8,0 | 2025 |
| Umrli | 45 | 21.223 | 14,8 · SI 10,0 | 2025 |
| Naravni prirast | −24 | −4262 | −7,9 · SI −2,0 | 2025 |
| Selitveni prirast s tujino | −11 | 8519 | −3,6 · SI 4,0 | 2025 |
| Selitveni prirast med občinami | 16 | 0 | 5,3 · SI 0,0 | 2025 |
| Skupni prirast | −19 | 4257 | 2025 | |
| Skupni prirast na 1.000 prebivalcev | −6,3 | 2,0 | 2025 |
Rojstva in smrti po letih
Živorojeni 2018: 32, 2025: 21. Umrli 2018: 42, 2025: 45.
Skupni prirast na 1.000 prebivalcev, v primerjavi s Slovenijo
Rogašovci 2018: −7,8, 2025: −6,3. Slovenija 2018: 6,8, 2025: 2.
Povprečna starost, v primerjavi s Slovenijo
Rogašovci 2019: 43,2, 2026: 46. Slovenija 2019: 43,4, 2026: 44,6.
Vrtci, šole in študenti
| Kazalnik | Rogašovci | Slovenija | Na 1.000 prebivalcev | Leto |
|---|---|---|---|---|
| Vrtci in enote | 3 | 982 | 2025/26 | |
| Otroci v vrtcih | 107 | 79.868 | 35,1 · SI 37,5 | 2025/26 |
| Osnovne šole in podružnice | 2 | 821 | 2025/26 | |
| Učenci v osnovnih šolah | 257 | 192.915 | 84,4 · SI 90,5 | 2025/26 |
| Dijaki (po prebivališču) | 105 | 86.624 | 34,5 · SI 40,7 | 2025/26 |
| Študenti (po prebivališču) | 62 | 85.999 | 20,4 · SI 40,4 | 2025/26 |
| Delež odraslih z višjo ali visoko izobrazbo | 13,1 % | 26,6 % | 2025 |
Otroci v vrtcih in učenci po letih
Otroci v vrtcih 2018: 108, 2025: 107. Učenci v osnovnih šolah 2018: 238, 2025: 257.
Delo, plače in dohodek
Povprečna neto plača na zaposlenega v podjetjih in ustanovah v Rogašovcih je bila leta 2025 1352,59 €, kar je 16 % pod slovensko povprečje 1602,05 €. V občini je 350 delovnih mest, delovno aktivnih prebivalcev pa 749; indeks delovne migracije 41 pomeni, da več ljudi hodi na delo iz občine kot vanjo. Podjetij je 165 (2024), 55 na 1.000 prebivalcev (Slovenija 110).
Plače do leta 2023 po prejšnji metodologiji (vse osebe, ki prejemajo plačo), od leta 2023 po sedanji (pravne osebe). Obe časovni vrsti sta prikazani ločeno.
| Kazalnik | Rogašovci | Slovenija | Na 1.000 prebivalcev | Leto |
|---|---|---|---|---|
| Delovno aktivni prebivalci (po prebivališču) | 749 | 940.987 | 245,9 · SI 441,6 | 2025 |
| Delovna mesta v občini | 350 | 940.987 | 114,9 · SI 441,6 | 2025 |
| Zaposleni (po delovnem mestu) | 235 | 836.620 | 77,2 · SI 392,6 | 2025 |
| Samozaposleni (po delovnem mestu) | 115 | 104.368 | 37,8 · SI 49,0 | 2025 |
| Indeks delovne migracije | 41 | 100 | 2025 | |
| Povprečna mesečna bruto plača | 2090,76 € | 2536,03 € | 2025 | |
| Povprečna mesečna neto plača | 1352,59 € | 1602,05 € | 2025 | |
| Neto dohodek na prebivalca (letno) | 9791 € | 14.208 € | 2024 | |
| Mediana neto dohodka prebivalcev (letno) | 7932 € | 12.455 € | 2024 |
Podjetja in turizem
| Kazalnik | Rogašovci | Slovenija | Na 1.000 prebivalcev | Leto |
|---|---|---|---|---|
| Število podjetij | 165 | 234.446 | 53,6 · SI 110,4 | 2024 |
| Zaposleni in samozaposleni v podjetjih | 323 | 1.008.213 | 105,0 · SI 474,7 | 2024 |
| Prihodek podjetij | 17.075 k€ | 166.401.581 k€ | 2024 | |
| Prihodi turistov | 1685 | 6.993.930 | 553,2 · SI 3282,2 | 2025 |
| Prenočitve turistov | 5567 | 17.843.311 | 1827,6 · SI 8373,8 | 2025 |
| Prenočitve tujih turistov | 3660 | 13.358.792 | 1201,6 · SI 6269,2 | 2025 |
Število podjetij po letih
Število podjetij 2017: 152, 2024: 165.
Turistične prenočitve po letih
Prenočitve turistov 2018: 2997, 2025: 5567. Prenočitve tujih turistov 2018: 1324, 2025: 3660.
Stanovanja
Ob popisu 2021 je bilo v Rogašovcih 1198 stanovanj, s povprečno uporabno površino 98,1 m² (Slovenija 83,3 m²). Registriranih je 1864 osebnih avtomobilov, 616 na 1.000 prebivalcev (Slovenija 603).
| Kazalnik | Rogašovci | Slovenija | Na 1.000 prebivalcev | Leto |
|---|---|---|---|---|
| Število stanovanj | 1198 | 864.323 | 2021 | |
| Stanovanj na 1.000 prebivalcev | 385 | 410 | 2021 | |
| Naseljena stanovanja | 932 | 698.747 | 2021 | |
| Počitniška stanovanja | 19 | 18.411 | 6,1 · SI 8,7 | 2021 |
| Povprečna uporabna površina stanovanja | 98,1 m² | 83,3 m² | 2021 |
Avtomobili in odpadki
| Kazalnik | Rogašovci | Slovenija | Na 1.000 prebivalcev | Leto |
|---|---|---|---|---|
| Osebni avtomobili | 1864 | 1.286.588 | 612,0 · SI 603,8 | 2025 |
| Nastali komunalni odpadki na prebivalca | 305 kg | 526 kg | 2024 | |
| Komunalni odpadki, zbrani z javnim odvozom, na prebivalca | 218 kg | 376 kg | 2024 |
Osebni avtomobili na 1.000 prebivalcev, v primerjavi s Slovenijo
Rogašovci 2018: 567,1, 2025: 612. Slovenija 2018: 557,5, 2025: 603,8.
Kraj na zemljevidu
Cene nepremičnin v Rogašovcih
Kaj stanejo stanovanja in hiše v Rogašovcih, kakšne so najemnine in koliko se gradi, je na straneh cene nepremičnin, najemnine in na interaktivnem zemljevidu.
Vir: Statistični urad Republike Slovenije (SURS), podatkovna baza SiStat, tabele 05E1022S, 05C4010S, 05C4008S, 05I1002S, 05I3002S, 05G2014S, 0952570S, 0952752S, 0953236S, 0955069S, 0775365S, 0775341S, 0772750S, 0701024S, 0772615S, 0883206S, 1418807S, 2164525S, 0861101S, 2222105S, 2700020S. Licenca CC BY 4.0. Vsaka vrstica nosi leto oziroma datum, za katerega podatek velja; polletni podatki o prebivalstvu so stanje na dan 1. januarja oziroma 1. julija.
Pogosta vprašanja
Koliko prebivalcev ima občina Rogašovci?
Občina Rogašovci je imela na dan 1. 1. 2026 3027 prebivalcev (SURS). Meri 40 km².
Kakšna je povprečna plača v Rogašovcih?
Leta 2025 je bila povprečna mesečna neto plača na zaposlenega pri pravnih osebah v Rogašovcih 1352,59 € (bruto 2090,76 €), v Sloveniji 1602,05 €.
Kakšna je povprečna starost prebivalcev v Rogašovcih?
46,0 let (1. 1. 2026); slovensko povprečje je 44,6 let. Indeks staranja je 171,6.
Koliko šol in vrtcev je v Rogašovcih?
V šolskem letu 2025/26 je bilo v Rogašovcih 2 osnovnih šol s podružnicami in 257 učencev; vrtcev in enot je 3 s 107 otroki.
Koliko podjetij je v Rogašovcih?
Leta 2024 je imelo sedež v Rogašovcih 165 podjetij, ki so zaposlovala 323 oseb in ustvarila 17 mio € prihodkov.
Koliko turistov obišče občino Rogašovci?
Leta 2025 je bilo v Rogašovcih 5567 turističnih prenočitev ob 1685 prihodih; tujih prenočitev je bilo 3660.