Draga SlovenijaDraga Slovenija

Občina Gorje v številkah

Gorje, fotografija
Fotografija: Wikimedia Commons.

V Gorjah živi 2733 prebivalcev (1. 1. 2026) na 116 km², torej 24 prebivalcev na km² (Slovenija: 105). Povprečna starost je 45,1 let, nad slovenskim povprečjem 44,6. V letu 2025 se je število prebivalcev povečalo za 0 (0,0 na 1.000 prebivalcev; Slovenija 2,0).

Število prebivalcev
2733
stanje 1. 1. 2026
Površina
116km²
površina občine
Gostota naseljenosti
24/km²
Slovenija: 105
Povprečna starost
45,1let
Slovenija: 44,6
Povprečna mesečna neto plača
1429
Slovenija: 1602 €
Število podjetij
374
leto 2024

O občini Gorje

Občina Gorje je ena od občin v Republiki Sloveniji. Občina je nastala leta 2006 z izločitvijo istoimenske krajevne skupnosti iz Občine Bled. Največje naselje s skoraj 1.000 prebivalci so Spodnje Gorje, upravno središče občine pa je v Zgornjih Gorjah.

Prebivalstvo

Število prebivalcev po letihŠtevilo prebivalcev 2019: 2762, 2026: 2733.27202740276027802800Gorje
20192020202120222023202420252026

Število prebivalcev 2019: 2762, 2026: 2733.

KazalnikGorjeSlovenijaNa 1.000 prebivalcevLeto
Število prebivalcev27332.135.1071. 1. 2026
Moški13621.074.6301. 1. 2026
Ženske13711.060.4771. 1. 2026
Površina116 km²20.271 km²1. 1. 2026
Gostota naseljenosti24 /km²105 /km²1. 1. 2026
Povprečna starost45,144,61. 1. 2026
Indeks staranja159,8158,61. 1. 2026
Delež mlajših od 15 let14,5 %14,2 %1. 1. 2026
Delež starejših od 65 let23,2 %22,5 %1. 1. 2026
Delež tujih državljanov4,7 %10,5 %1. 1. 2026
Živorojeni2416.9618,8 · SI 8,02025
Umrli2521.2239,2 · SI 10,02025
Naravni prirast−1−4262−0,4 · SI −2,02025
Selitveni prirast s tujino185190,4 · SI 4,02025
Selitveni prirast med občinami000,0 · SI 0,02025
Skupni prirast042572025
Skupni prirast na 1.000 prebivalcev0,02,02025

Rojstva in smrti po letih

Rojstva in smrti po letihŽivorojeni 2018: 24, 2025: 24. Umrli 2018: 15, 2025: 25.10203040UmrliŽivorojeni
20182019202020212022202320242025

Živorojeni 2018: 24, 2025: 24. Umrli 2018: 15, 2025: 25.

Deli ta graf

Skupni prirast na 1.000 prebivalcev, v primerjavi s Slovenijo

Skupni prirast na 1.000 prebivalcev, v primerjavi s SlovenijoGorje 2018: −10,8, 2025: 0. Slovenija 2018: 6,8, 2025: 2.−20,0−10,00,010,020,0SlovenijaGorje
20182019202020212022202320242025

Gorje 2018: −10,8, 2025: 0. Slovenija 2018: 6,8, 2025: 2.

Deli ta graf

Povprečna starost, v primerjavi s Slovenijo

Povprečna starost, v primerjavi s SlovenijoGorje 2019: 43,8, 2026: 45,1. Slovenija 2019: 43,4, 2026: 44,6.43,043,544,044,545,045,5GorjeSlovenija
20192020202120222023202420252026

Gorje 2019: 43,8, 2026: 45,1. Slovenija 2019: 43,4, 2026: 44,6.

Deli ta graf

Vrtci, šole in študenti

KazalnikGorjeSlovenijaNa 1.000 prebivalcevLeto
Vrtci in enote29822025/26
Otroci v vrtcih10379.86837,7 · SI 37,52025/26
Osnovne šole in podružnice18212025/26
Učenci v osnovnih šolah252192.91592,2 · SI 90,52025/26
Dijaki (po prebivališču)11686.62442,5 · SI 40,72025/26
Študenti (po prebivališču)10685.99938,8 · SI 40,42025/26
Delež odraslih z višjo ali visoko izobrazbo25,7 %26,6 %2025

Otroci v vrtcih in učenci po letih

Otroci v vrtcih in učenci po letihOtroci v vrtcih 2018: 108, 2025: 103. Učenci v osnovnih šolah 2018: 267, 2025: 252.50100150200250300Učenci v osnovnih šolahOtroci v vrtcih
20182019202020212022202320242025

Otroci v vrtcih 2018: 108, 2025: 103. Učenci v osnovnih šolah 2018: 267, 2025: 252.

Deli ta graf

Delo, plače in dohodek

Povprečna neto plača na zaposlenega v podjetjih in ustanovah v Gorjah je bila leta 2025 1428,50 €, kar je 11 % pod slovensko povprečje 1602,05 €. V občini je 542 delovnih mest, delovno aktivnih prebivalcev pa 1212; indeks delovne migracije 44 pomeni, da več ljudi hodi na delo iz občine kot vanjo. Podjetij je 374 (2024), 137 na 1.000 prebivalcev (Slovenija 110).

Plače po letihPlače do leta 2023 po prejšnji metodologiji (vse osebe, ki prejemajo plačo), od leta 2023 po sedanji (pravne osebe). Obe časovni vrsti sta prikazani ločeno.800 €1000 €1200 €1400 €1600 €1800 €Slovenija 2023+SlovenijaGorje 2023+Gorje
20162018202020222025

Plače do leta 2023 po prejšnji metodologiji (vse osebe, ki prejemajo plačo), od leta 2023 po sedanji (pravne osebe). Obe časovni vrsti sta prikazani ločeno.

KazalnikGorjeSlovenijaNa 1.000 prebivalcevLeto
Delovno aktivni prebivalci (po prebivališču)1212940.987443,6 · SI 441,62025
Delovna mesta v občini542940.987198,4 · SI 441,62025
Zaposleni (po delovnem mestu)318836.620116,4 · SI 392,62025
Samozaposleni (po delovnem mestu)224104.36882,0 · SI 49,02025
Indeks delovne migracije441002025
Povprečna mesečna bruto plača2219,82 €2536,03 €2025
Povprečna mesečna neto plača1428,50 €1602,05 €2025
Neto dohodek na prebivalca (letno)14.273 €14.208 €2024
Mediana neto dohodka prebivalcev (letno)11.898 €12.455 €2024

Podjetja in turizem

KazalnikGorjeSlovenijaNa 1.000 prebivalcevLeto
Število podjetij374234.446136,3 · SI 110,42024
Zaposleni in samozaposleni v podjetjih6021.008.213219,4 · SI 474,72024
Prihodek podjetij50.663 k€166.401.581 k€2024
Prihodi turistov26.1296.993.9309564,1 · SI 3282,22025
Prenočitve turistov77.21817.843.31128.264,3 · SI 8373,82025
Prenočitve tujih turistov69.79413.358.79225.546,9 · SI 6269,22025

Število podjetij po letih

Število podjetij po letihŠtevilo podjetij 2017: 282, 2024: 374.275300325350375Število podjetij
20172018201920202021202220232024

Število podjetij 2017: 282, 2024: 374.

Deli ta graf

Turistične prenočitve po letih

Turistične prenočitve po letihPrenočitve turistov 2018: 37.377, 2025: 77.218. Prenočitve tujih turistov 2018: 28.047, 2025: 69.794.020.00040.00060.00080.000Prenočitve turistovPrenočitve tujih turistov
20182019202020212022202320242025

Prenočitve turistov 2018: 37.377, 2025: 77.218. Prenočitve tujih turistov 2018: 28.047, 2025: 69.794.

Deli ta graf

Stanovanja

Ob popisu 2021 je bilo v Gorjah 1151 stanovanj, s povprečno uporabno površino 96,4 m² (Slovenija 83,3 m²). Registriranih je 1677 osebnih avtomobilov, 614 na 1.000 prebivalcev (Slovenija 603).

KazalnikGorjeSlovenijaNa 1.000 prebivalcevLeto
Število stanovanj1151864.3232021
Stanovanj na 1.000 prebivalcev4164102021
Naseljena stanovanja893698.7472021
Počitniška stanovanja6118.41122,0 · SI 8,72021
Povprečna uporabna površina stanovanja96,4 m²83,3 m²2021

Avtomobili in odpadki

KazalnikGorjeSlovenijaNa 1.000 prebivalcevLeto
Osebni avtomobili16771.286.588613,8 · SI 603,82025
Nastali komunalni odpadki na prebivalca366 kg526 kg2024
Komunalni odpadki, zbrani z javnim odvozom, na prebivalca319 kg376 kg2024

Osebni avtomobili na 1.000 prebivalcev, v primerjavi s Slovenijo

Osebni avtomobili na 1.000 prebivalcev, v primerjavi s SlovenijoGorje 2018: 569,5, 2025: 613,8. Slovenija 2018: 557,5, 2025: 603,8.540560580600620GorjeSlovenija
20182019202020212022202320242025

Gorje 2018: 569,5, 2025: 613,8. Slovenija 2018: 557,5, 2025: 603,8.

Deli ta graf

Kraj na zemljevidu

Okolica na Googlovem zemljevidu, s trgovinami, šolami in postajami. Središče je v težišču prodaj stavb v zadnjih dveh letih. © Google Zemljevid se naloži šele, ko ga odpreš: do takrat stran ne pošlje ničesar Googlu.
Posnetek iz zraka: Občina Gorje
Posnetek iz zraka iste točke. © Esri, Maxar, Earthstar Geographics

Cene nepremičnin v Gorjah

Kaj stanejo stanovanja in hiše v Gorjah, kakšne so najemnine in koliko se gradi, je na straneh cene nepremičnin, najemnine in na interaktivnem zemljevidu.

Cene nepremičninCSV

Vir: Statistični urad Republike Slovenije (SURS), podatkovna baza SiStat, tabele 05E1022S, 05C4010S, 05C4008S, 05I1002S, 05I3002S, 05G2014S, 0952570S, 0952752S, 0953236S, 0955069S, 0775365S, 0775341S, 0772750S, 0701024S, 0772615S, 0883206S, 1418807S, 2164525S, 0861101S, 2222105S, 2700020S. Licenca CC BY 4.0. Vsaka vrstica nosi leto oziroma datum, za katerega podatek velja; polletni podatki o prebivalstvu so stanje na dan 1. januarja oziroma 1. julija.

Pogosta vprašanja

Koliko prebivalcev ima občina Gorje?

Občina Gorje je imela na dan 1. 1. 2026 2733 prebivalcev (SURS). Meri 116 km².

Kakšna je povprečna plača v Gorjah?

Leta 2025 je bila povprečna mesečna neto plača na zaposlenega pri pravnih osebah v Gorjah 1428,50 € (bruto 2219,82 €), v Sloveniji 1602,05 €.

Kakšna je povprečna starost prebivalcev v Gorjah?

45,1 let (1. 1. 2026); slovensko povprečje je 44,6 let. Indeks staranja je 159,8.

Koliko šol in vrtcev je v Gorjah?

V šolskem letu 2025/26 je bilo v Gorjah 1 osnovnih šol s podružnicami in 252 učencev; vrtcev in enot je 2 s 103 otroki.

Koliko podjetij je v Gorjah?

Leta 2024 je imelo sedež v Gorjah 374 podjetij, ki so zaposlovala 602 oseb in ustvarila 51 mio € prihodkov.

Koliko turistov obišče občino Gorje?

Leta 2025 je bilo v Gorjah 77.218 turističnih prenočitev ob 26.129 prihodih; tujih prenočitev je bilo 69.794.

AI klepet

Vprašaj kar v slovenščini

AI klepet poišče odgovor v uradni evidenci in ga pokaže s tabelo, ki jo lahko preneseš, in s povezavo na zemljevid. Brezplačno, potrebna je le registracija.

Na primer: Koliko prebivalcev in kakšne plače ima občina Gorje?

Odpri AI klepet

AI klepet