Draga SlovenijaDraga Slovenija

Občina Beltinci v številkah

Beltinci, fotografija
Fotografija: Wikimedia Commons.

V Beltincih živi 8078 prebivalcev (1. 1. 2026) na 62 km², torej 130 prebivalcev na km² (Slovenija: 105). Povprečna starost je 45,7 let, nad slovenskim povprečjem 44,6. V letu 2025 se je število prebivalcev zmanjšalo za 50 (−6,2 na 1.000 prebivalcev; Slovenija 2,0).

Število prebivalcev
8078
stanje 1. 1. 2026
Površina
62km²
površina občine
Gostota naseljenosti
130/km²
Slovenija: 105
Povprečna starost
45,7let
Slovenija: 44,6
Povprečna mesečna neto plača
1456
Slovenija: 1602 €
Število podjetij
553
leto 2024

O občini Beltinci

Občina Beltinci je ena od slovenskih občin, ki leži ob levem bregu reke Mure na ravninskem delu Prekmurja. Na površini 6228 hektarjev prebiva 8640 ljudi. Površje, podnebje, vodovje, sestava tal, rastlinstvo in živalstvo občine so tipično panonski.

Prebivalstvo

Število prebivalcev po letihŠtevilo prebivalcev 2019: 8104, 2026: 8078.804080608080810081208140Beltinci
20192020202120222023202420252026

Število prebivalcev 2019: 8104, 2026: 8078.

KazalnikBeltinciSlovenijaNa 1.000 prebivalcevLeto
Število prebivalcev80782.135.1071. 1. 2026
Moški41041.074.6301. 1. 2026
Ženske39741.060.4771. 1. 2026
Površina62 km²20.271 km²1. 1. 2026
Gostota naseljenosti130 /km²105 /km²1. 1. 2026
Povprečna starost45,744,61. 1. 2026
Indeks staranja174,2158,61. 1. 2026
Delež mlajših od 15 let13,4 %14,2 %1. 1. 2026
Delež starejših od 65 let23,3 %22,5 %1. 1. 2026
Delež tujih državljanov2,4 %10,5 %1. 1. 2026
Živorojeni6216.9617,6 · SI 8,02025
Umrli7821.2239,6 · SI 10,02025
Naravni prirast−16−4262−2,0 · SI −2,02025
Selitveni prirast s tujino−68519−0,7 · SI 4,02025
Selitveni prirast med občinami−280−3,4 · SI 0,02025
Skupni prirast−5042572025
Skupni prirast na 1.000 prebivalcev−6,22,02025

Rojstva in smrti po letih

Rojstva in smrti po letihŽivorojeni 2018: 61, 2025: 62. Umrli 2018: 103, 2025: 78.406080100120UmrliŽivorojeni
20182019202020212022202320242025

Živorojeni 2018: 61, 2025: 62. Umrli 2018: 103, 2025: 78.

Deli ta graf

Skupni prirast na 1.000 prebivalcev, v primerjavi s Slovenijo

Skupni prirast na 1.000 prebivalcev, v primerjavi s SlovenijoBeltinci 2018: −9,8, 2025: −6,2. Slovenija 2018: 6,8, 2025: 2.−10,0−5,00,05,010,0SlovenijaBeltinci
20182019202020212022202320242025

Beltinci 2018: −9,8, 2025: −6,2. Slovenija 2018: 6,8, 2025: 2.

Deli ta graf

Povprečna starost, v primerjavi s Slovenijo

Povprečna starost, v primerjavi s SlovenijoBeltinci 2019: 43,8, 2026: 45,7. Slovenija 2019: 43,4, 2026: 44,6.43,044,045,046,0BeltinciSlovenija
20192020202120222023202420252026

Beltinci 2019: 43,8, 2026: 45,7. Slovenija 2019: 43,4, 2026: 44,6.

Deli ta graf

Vrtci, šole in študenti

KazalnikBeltinciSlovenijaNa 1.000 prebivalcevLeto
Vrtci in enote69822025/26
Otroci v vrtcih26979.86833,1 · SI 37,52025/26
Osnovne šole in podružnice28212025/26
Učenci v osnovnih šolah593192.91572,9 · SI 90,52025/26
Dijaki (po prebivališču)32086.62439,4 · SI 40,72025/26
Študenti (po prebivališču)28385.99934,8 · SI 40,42025/26
Delež odraslih z višjo ali visoko izobrazbo20,2 %26,6 %2025

Otroci v vrtcih in učenci po letih

Otroci v vrtcih in učenci po letihOtroci v vrtcih 2018: 315, 2025: 269. Učenci v osnovnih šolah 2018: 630, 2025: 593.200300400500600700Učenci v osnovnih šolahOtroci v vrtcih
20182019202020212022202320242025

Otroci v vrtcih 2018: 315, 2025: 269. Učenci v osnovnih šolah 2018: 630, 2025: 593.

Deli ta graf

Delo, plače in dohodek

Povprečna neto plača na zaposlenega v podjetjih in ustanovah v Beltincih je bila leta 2025 1456,40 €, kar je 9 % pod slovensko povprečje 1602,05 €. V občini je 1370 delovnih mest, delovno aktivnih prebivalcev pa 3340; indeks delovne migracije 39 pomeni, da več ljudi hodi na delo iz občine kot vanjo. Podjetij je 553 (2024), 68 na 1.000 prebivalcev (Slovenija 110).

Plače po letihPlače do leta 2023 po prejšnji metodologiji (vse osebe, ki prejemajo plačo), od leta 2023 po sedanji (pravne osebe). Obe časovni vrsti sta prikazani ločeno.800 €1000 €1200 €1400 €1600 €1800 €Slovenija 2023+Beltinci 2023+SlovenijaBeltinci
20162018202020222025

Plače do leta 2023 po prejšnji metodologiji (vse osebe, ki prejemajo plačo), od leta 2023 po sedanji (pravne osebe). Obe časovni vrsti sta prikazani ločeno.

KazalnikBeltinciSlovenijaNa 1.000 prebivalcevLeto
Delovno aktivni prebivalci (po prebivališču)3340940.987410,9 · SI 441,62025
Delovna mesta v občini1370940.987168,5 · SI 441,62025
Zaposleni (po delovnem mestu)1097836.620134,9 · SI 392,62025
Samozaposleni (po delovnem mestu)273104.36833,6 · SI 49,02025
Indeks delovne migracije391002025
Povprečna mesečna bruto plača2263,77 €2536,03 €2025
Povprečna mesečna neto plača1456,40 €1602,05 €2025
Neto dohodek na prebivalca (letno)12.660 €14.208 €2024
Mediana neto dohodka prebivalcev (letno)11.500 €12.455 €2024

Podjetja in turizem

KazalnikBeltinciSlovenijaNa 1.000 prebivalcevLeto
Število podjetij553234.44668,5 · SI 110,42024
Zaposleni in samozaposleni v podjetjih14441.008.213178,9 · SI 474,72024
Prihodek podjetij131.271 k€166.401.581 k€2024
Prihodi turistov7866.993.93096,7 · SI 3282,22025
Prenočitve turistov148117.843.311182,2 · SI 8373,82025
Prenočitve tujih turistov75513.358.79292,9 · SI 6269,22025

Število podjetij po letih

Število podjetij po letihŠtevilo podjetij 2017: 476, 2024: 553.450475500525550575Število podjetij
20172018201920202021202220232024

Število podjetij 2017: 476, 2024: 553.

Deli ta graf

Turistične prenočitve po letih

Turistične prenočitve po letihPrenočitve turistov 2018: 491, 2025: 1481. Prenočitve tujih turistov 2018: 162, 2025: 755.0500100015002000Prenočitve turistovPrenočitve tujih turistov
20182019202020212022202320242025

Prenočitve turistov 2018: 491, 2025: 1481. Prenočitve tujih turistov 2018: 162, 2025: 755.

Deli ta graf

Stanovanja

Ob popisu 2021 je bilo v Beltincih 2866 stanovanj, s povprečno uporabno površino 101,5 m² (Slovenija 83,3 m²). Registriranih je 4784 osebnih avtomobilov, 592 na 1.000 prebivalcev (Slovenija 603).

KazalnikBeltinciSlovenijaNa 1.000 prebivalcevLeto
Število stanovanj2866864.3232021
Stanovanj na 1.000 prebivalcev3554102021
Naseljena stanovanja2457698.7472021
Počitniška stanovanja2218.4112,7 · SI 8,72021
Povprečna uporabna površina stanovanja101,5 m²83,3 m²2021

Avtomobili in odpadki

KazalnikBeltinciSlovenijaNa 1.000 prebivalcevLeto
Osebni avtomobili47841.286.588588,5 · SI 603,82025
Nastali komunalni odpadki na prebivalca594 kg526 kg2024
Komunalni odpadki, zbrani z javnim odvozom, na prebivalca490 kg376 kg2024

Osebni avtomobili na 1.000 prebivalcev, v primerjavi s Slovenijo

Osebni avtomobili na 1.000 prebivalcev, v primerjavi s SlovenijoBeltinci 2018: 539,2, 2025: 588,5. Slovenija 2018: 557,5, 2025: 603,8.520540560580600620SlovenijaBeltinci
20182019202020212022202320242025

Beltinci 2018: 539,2, 2025: 588,5. Slovenija 2018: 557,5, 2025: 603,8.

Deli ta graf

Kraj na zemljevidu

Okolica na Googlovem zemljevidu, s trgovinami, šolami in postajami. Središče je v težišču prodaj stavb v zadnjih dveh letih. © Google Zemljevid se naloži šele, ko ga odpreš: do takrat stran ne pošlje ničesar Googlu.
Posnetek iz zraka: Občina Beltinci
Posnetek iz zraka iste točke. © Esri, Maxar, Earthstar Geographics

Cene nepremičnin v Beltincih

Kaj stanejo stanovanja in hiše v Beltincih, kakšne so najemnine in koliko se gradi, je na straneh cene nepremičnin, najemnine in na interaktivnem zemljevidu.

Cene nepremičninCSV

Vir: Statistični urad Republike Slovenije (SURS), podatkovna baza SiStat, tabele 05E1022S, 05C4010S, 05C4008S, 05I1002S, 05I3002S, 05G2014S, 0952570S, 0952752S, 0953236S, 0955069S, 0775365S, 0775341S, 0772750S, 0701024S, 0772615S, 0883206S, 1418807S, 2164525S, 0861101S, 2222105S, 2700020S. Licenca CC BY 4.0. Vsaka vrstica nosi leto oziroma datum, za katerega podatek velja; polletni podatki o prebivalstvu so stanje na dan 1. januarja oziroma 1. julija.

Pogosta vprašanja

Koliko prebivalcev ima občina Beltinci?

Občina Beltinci je imela na dan 1. 1. 2026 8078 prebivalcev (SURS). Meri 62 km².

Kakšna je povprečna plača v Beltincih?

Leta 2025 je bila povprečna mesečna neto plača na zaposlenega pri pravnih osebah v Beltincih 1456,40 € (bruto 2263,77 €), v Sloveniji 1602,05 €.

Kakšna je povprečna starost prebivalcev v Beltincih?

45,7 let (1. 1. 2026); slovensko povprečje je 44,6 let. Indeks staranja je 174,2.

Koliko šol in vrtcev je v Beltincih?

V šolskem letu 2025/26 je bilo v Beltincih 2 osnovnih šol s podružnicami in 593 učencev; vrtcev in enot je 6 s 269 otroki.

Koliko podjetij je v Beltincih?

Leta 2024 je imelo sedež v Beltincih 553 podjetij, ki so zaposlovala 1444 oseb in ustvarila 131 mio € prihodkov.

Koliko turistov obišče občino Beltinci?

Leta 2025 je bilo v Beltincih 1481 turističnih prenočitev ob 786 prihodih; tujih prenočitev je bilo 755.

AI klepet

Vprašaj kar v slovenščini

AI klepet poišče odgovor v uradni evidenci in ga pokaže s tabelo, ki jo lahko preneseš, in s povezavo na zemljevid. Brezplačno, potrebna je le registracija.

Na primer: Koliko prebivalcev in kakšne plače ima občina Beltinci?

Odpri AI klepet

AI klepet